• Veselé zúbky

• V našej materskej škole vedieme deti k zdravému životnému štýlu a k ochrane zdravia, ku ktorej patrí aj starostlivosť o zúbky. Pani učiteľka Monika si k tejto téme pripravila pre deti program o bábike Anulke, ktorá išla k pani zubárke, pretože ju bolel zub, ktorý navštívil Zubožrút. Deti sa hravou formou naučili ako si správne čistiť zúbky. Na záver si vytvorili si kráľovstvo čistých zúbkov.

• Riaditeľ ZŠ s MŠ Vavrinca Benedikta Nedožery-Brezany,
            v súlade s § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon), a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, udeľuje na deň 28. november 2023 (utorok) riaditeľské voľno žiakom základnej, ako aj materskej školy, z prevádzkových dôvodov (odstávka elektrickej energie v čase od 6:45 -17:00). V tento deň nebude v prevádzke ani ŠKD, ani jedáleň ZŠ. Žiaci sú z obedov odhlásení.

• Bubnovačka- Aby bolo deti lepšie počuť!

• Toto podujetie sa organizuje každoročne od roku 2014. Cieľom tohto podujatia je upozorniť na dôležitosť ochrany detí pred násilím a pripomenúť si potrebu včasnej prevencie v spoločnosti.

Preto sme sa aj my v našej materskej škole rozhodli pripojiť k tomuto podujatiu. Keďže počasie nevyšlo podľa predstáv a nemohli sme bubnovať po dedine, tak sme si aspoň takto pripomenuli dôležitosť tohto podujatia v triede.

• Ľudské telo

• Témou týchto týždňov je ľudské telo. Preto, aby si deti priblížili túto tému a bola pre ne zaujímavá, si pani učiteľka pripravila krátke predstavenie, kde deťom vysvetlila, kedy chodíme k pani doktorke, ukázala deťom ako si vedia nahmatať pulz a ukázala im ako to u tej pani doktorky chodí. Na záver si deti mohli vyskúšať stať sa lekármi.

• Martin prichádza na bielom koni

• Svätý Martin prichádza na bielom koni. Najskôr si deti vypočuli legendu o svätom Martinovi. Následne si zatancovali s pani učiteľkou tanec,aby ho privolali.

Tanec si môžete pozrieť nižšie v príspevku.