• Vianočná besiedka

• Vianoce – čas lásky, pokoja a radosti. V našej materskej škole sa tento vianočný čas spája aj s dlhoočakávanou  vianočnou besiedkou. Predvianočné posedenie s krásnym  programom, ktorý pripravili pani učiteľky spolu s deťmi a sviatočnou atmosférou mali možnosť zažiť rodičia a starí rodičia detí našej materskej školy. Kultúrny program bol pestrý ako na vianočnom stole. Striedalo sa hovorené slovo s vianočnými pesničkami, básničkami, tančekmi a na záber aj malé divadelné predstavenie- Bethlehem. Dúfame, že sme aspoň trošku prispeli k vianočnej nálade všetkých prítomných hostí. A že sa nám to podarilo,  svedčil na tvárach prítomných úsmev, radosť a na niektorých tvárach aj slzy dojatia.

• Vianoce v obecnom múzeu

• Dnes sme počas pobytu vonku navštívili obecnú múzeum, kde sme si pozreli a povedali o tom, ako Vianoce vyzerali v minulosti. Deti si prezreli aj vianočný stromček a hádali, z čoho sú ozdoby vyrobené.

• Vianočná tržnica

• Dnešné dopoludnie sme strávili na tržnici. Spoločne s deťmi sme sa zahrali na trhy. Pani trhovníčky a pán trhovník námm ponúkali tovar, ktorý môže vyzdobiť náš vianočný stromček a doplniť vianočnú výzdobu.

Všetky deti odchádzali spokojné s plnými taškami nákupu.

• Mikuláš v Prievidzi

• Dnes sa naše deti zúčastnili Mikulášskeho vystúpenia v KaSS v Prievidzi. Pred príchodom Mikuláša deti sledovali rozprávku- Kozliatka a vlk, ktorá bola spracovaná do modernej podoby. Deti sa zapájali do výstúpenia rôznymi rytmickými sprievodmi ku skladbám, ktoré boli počas vystúpenia odspievané.

Nasledoval príchod Mikuláša. Deti mu  zarecitovali básničku o ňom. Mikuláš sa veľmi potešil. Za odmenu dostalo každé dieťa balíček plný prekvapení.

Veríme, že tieto darčeky sa búdu deťom páčiť.