• Prázdniny

• Milí rodičia,

prajeme Vám slnečné leto, ktoré prinesie Vám a Vaším deťom

veľa krásnych zážitkov, pokoja a žiadne starosti.

Načerpajte mnoho energie a dostatok sily do ďaľšej práce.

Budúcim prváčikom želáme len samé úspechy,

optimizmus i odvahu pri plnení školských povinností

a aby z nich boli usilovný a šikovný žiaci.

A Vám, rodičom, nekončiacu trpezlivosť a pochopenie.

Zároveň chceme poďakovať všetkým,

ktorí nám počas celého školského roka nejakým spôsobom pomohli.

Ďakujeme a dovidenia v septembri!

kolektív MŠ Nedožery-Brezany

• Hurá budú prázdniny.

• A ďaľší školský rok máme pomaly za sebou. Všetkým želáme, aby si prázdniny poriadne užili.

Tešíme sa na Vás v septembri!

• Návšteva zo školy

• Dňa 27.6.2023 nás do našej materskej školy prišli pozrieť naši kamaráti zo školy- prváci. Spolu s deťmi si zahrali futbal, hojdali sa, hrali sa na piesku. Našim budúcim prvákom porozprávali, čo všetko sa v škole naučili a na čo sa môžu tešiť.

• Rozlúčka s predškolákmi

Dovidenia milá škôlka, my už nie sme malí.

Preč sú chvíle, keď sme všetci poobede spali.

Nesmiete sa na nás hnevať, nás už čaká škola.

Utekajme, veď nás leto volá !

Oci, mami pamätáte ako ste ma prvý krát viedli do škôlky? Každý začiatok má ale aj svoj koniec….dnes som už veľký predškolák a čoskoro veľký žiak.

V stredu 21.6. 2023 sa zišla celá materská škola na obecnom úrade v Nedožeroch- Brezanoch, aby sme sa slávnostne rozlúčili s našimi predškolákmi z triedy Slniečok. Deti si  pripravili krátky program, po ktorom nasledovalo slávnostné odovzdávanie osvedčení a malých milých darčekov. Veru vypadla aj nejaká slzička, lebo lúčenie nie je jednoduché. Slová vďaky patrili aj pani učiteľkám, tetám kuchárkam a tetám upratovačkám. Po slávnostnom odovzdávaní sme sa presunuli do spoločenskej miestnosti, kde sme ešte poďakovali všetkým rodičom a tiež sme si pripravili krátky program.

Prajeme našim predškolákom veľa úspechov v novej škole.

Krátky zostrih si môžete pozrieť na:

• Rozprávky na zámku Bojnice

• V piatok sa deti z našej materskej školy spolu s pani učiteľka presunuli do rozprávkovej krajiny na Bojnickom zámku. Deti videli tri rozprávky, každá z nich bola niesla v sebe ponaučenie. Deťom sa rozprávky veľmi páčili, boli vipné a zaujímavo spracované. Na záver si deťi zatancovali spolu s čarovnými vílami.

Veríme, že sa deti z rozprávok niečo ponaučili a že sa im toto podujatie páčilo.

• Týždeň detských radostí

• Tento týždeň sa niesol v duchu osláv Dňa detí. Od pondelka až do piatka boli pre deti pripravené rôzne aktivity. Deti rozvíjali svoju kreativitu pri kreslení na chodnk, stavaní hradu z piesku. V stredu sme navštívili základnú školu, kde sme si zasúťažii a dostali sme za odmenu sladkú palacinku a balón. Vo štvrtok sme mali divadelné predstavenie Zábavku a bolo to teda zábava. Deti spievali a tancovali. V piatok sme si ešte  všetci poriadne zacvičili na športovej olympiáde.

Veríme, že sa nám podarilo osláviť sviatok všetkých detí a každé jedno dieťa malo vyčarovaný úsmev na perách.