• Vianočná besiedka

• Vianoce – čas lásky, pokoja a radosti. Tak by sme mohli charakterizovať tie nádherné dni naplnené očakávaním, radosťou a láskou. V našej materskej škole sa tento vianočný čas spájal aj s dlhoočakávanou  vianočnou besiedkou...a dnes konečne nastal ten dlhoočakávaný deň D. Predvianočné posedenie s krásnym  programom, ktorý pripravili pani učiteľky spolu s deťmi a sviatočnou atmosférou mali možnosť zažiť rodičia a starí rodičia detí našej materskej školy. Kultúrny program bol pestrý ako na vianočnom stole. Striedalo sa hovorené slovo s vianočnými pesničkami, básničkami a tančekmi. Dúfame, že sme aspoň trošku prispeli k vianočnej nálade všetkých prítomných hostí. A že sa nám to podarilo,  svedčil na tvárach prítomných úsmev, radosť a na niektorých tvárach aj slzy dojatia.

• Vianočná tržnica

• Dnešný deň sa niesol v duchu nakupovania. Deti sa presunuli na Vianočnú tržnicu a mohli si tu zakúpiť výrobky, ktoré si pre nich pripravili deti z vedľajších tried. Deťom sa táto aktivita páčila a mali z nej radosť. Zakúpené výrobky budú teraz zdobiť ich detské izbičky.

• Návšteva múzea

• Prijali sme pozvanie a boli sme sa pozrieť v našom múzeum na to, ako vyzerali Vianoce kedysi. Pripravené bolo pre nás aj malé občerstvenie. Deti si mohli vyrobiť aj  svoj stromček a ozdobiť ho podľa vlastnej fantázie.

• Prišla svätá Lucia

• Dnes našu materskú školu navštívila Lucia. Tento sviatok je spojený s množstvom zvyklostí a obradov. Lucie husími perami vymetali kúty tried. Očisťovali ich od chorôb a zlých síl. Lucie vyháňali aj z našej materskej školy strašidlá a zlých duchov.

Luciami sa na chvíľu stali aj niektoré naše dievčatá. Spoločne s pani učiteľkami sme sa prešli po dedine a zastavili sme sa aj na obecnom úrade povymetať kúty od zla.

• Vystúpenie

• Deti z tretej triedy boli potešiť aj našich dôchodcov krátkym programom, ktorý si pre nich pripravili. Dôchodcom sa tento program páčil a deti odmenili potleskom.

• Prišiel k nám Mikuláš

• Dnes sa v našej materskej škole zastavil Mikuláš spolu so svojimi pomocníkmi. Deti mu zaspievali a zarecitovali pesničky a on ich za to odmenil sladkou odmenou.

• POĎAKOVANIE

• VEĽKÉ ĎAKUJEME za krásne ručne ušité čižmičky od pani Poliakovej, mamičky Dorotky Poliakovej z prvej triedy. Deti z nich majú veľkú radosť a pani učiteľky tiež. :-)

• Vitaj Mikuláš

• Dnes sa naše deti zúčastnili Mikulášskeho vystúpenia v KaSS v Prievidzi. Pred príchodom Mikuláša deti sledovali na pódium rozprávku Osamote. Nasledoval príchod Mikuláša. Deti mu  zaspievali pesničku o tom, ako ho vítajú. Za odmenu dostalo každé dieťa sladkú odmenu.