• Výchovný koncert

•     Deti z našej  materskej školy navštívili dňa 17.05. 2022 Základnú umeleckú školu Ladislava Stančeka v Prievidzi, kde sa mohli oboznámiť s prostredím tejto školy, rôznymi hudobnými nástrojmi a odbormi, ktoré sa na základnej umeleckej škole vyučujú; konkrétne odbor hudobný, tanečný, výtvarný a dramatický. V hudobnom odbore nám učitelia a žiaci základnej umeleckej školy predstavili sláčikové, brnkacie, dychové, a bicie hudobné nástroje.  Tanečný odbor nám predviedol  krátke baletné vystúpenie, dramatický odbor zahral rozprávku a výtvarný odbor nám vo vestibule školy ukázal výtvarne práce. Návšteva tejto základnej umeleckej školy bola pre deti veľkým prínosom predovšetkým v oblasti rozvoja umeleckého cítenia.

• Výchovný koncert v ZUŠ

• Milí rodičia,

dňa 17.5, t.j. zajtra sa materská škola zúčastní výchovného koncertu v Základnej umeleckej škole v Prievidzi. Preto by sme vás chceli poprosiť, aby ste svoje deti priniesli do 7:45 do materskej školy z dôvodu odchodu autobusu a skoršej desiatej.

Ďakujeme za pochopenie.

• LIDL súťaž

• Pomôž našej škole vyhrať výpočtovú techniku od Lidla!

Aj vďaka vášmu hlasu môžeme vybaviť našu školu modernými notebookmi i desktopmi, monitormi i kamerami a ďalšou technikou v hodnote až 25 000 eur! Stačí nakupovať v Lidli a zbierať balíčky nálepiek „Slovenskô ako maľované“. Vo vnútri nájdete kartičku s hlasovacím kódom, s ktorým môžete od 2. mája do 30. júna 2022 zabojovať za našu školu na stránke malovaneslovensko.sk.

Prípadne prineste alebo pošlite hlasovacie kartičky do základnej alebo materskej školy a zahlasujeme za vás.

Ďakujeme za každý hlas!

• Pri príležitosti sviatku Dňa matiek, si Vás dovoľujeme pozvať,

milé mamy a staré mamy, na slávnostnú besiedku do našej materskej školy.

Tešíme sa na Vás všetky v našej škôlke dňa 6.5.2022.

1. trieda: začiatok besiedky o 15:30 hod. v 1. triede

2. trieda: začiatok besiedky o 15:45 hod. v 2. triede

Slávnostná besiedka detí 3. triedy sa uskutoční dňa 8.5.2022 o 16:00 hod.

v budove obecného úradu v Nedožeroch-Brezanoch.

• Súťaž Čerstvé hlavičky

• Milí rodičia,

prosíme vás o hlas v súťaži Čerstvé hlavičky. Hlasovať je možné každý deň, a to nielen cez počítač, ale aj cez smartfóny. Hlasovanie bude prebiehať v termíne od 28.4 - 1.6.2022 na stránke www.cerstvehlavicky.sk. V súbore pod fotkou nájdete potrebné informácie a postup k registrácii a následne hlasovaniu.

Ďakujeme!

• Deň Zeme

• Deň Zeme je každoročne venovaný našej planéte a prislúcha mu deň 22. apríl. Deti prostredníctvom rôznych aktivít spoznávali našu Zem - rozprávali sa o prírode, rastlinkách, zvieratkách, overili si svoje schopnosti pri triedení odpadu a spoločnými silami vytvorili plagát našej Zemi. Deň Zeme v materskej škole bol dňom veselej nálady, rôznych hier a prírodných aktivít.

• Milí rodičia,

• v mene celého kolektívu našej materskej školy Vám prajeme príjemné prežitie veľkonočných sviatkov.

Nástup detí do MŠ po veľkonočných prázdninách je v stredu dňa 20.04.2022.

• Návšteva miestnej ľudovej knižnice - 2. trieda

• V stredu dňa 30.03.2022 navštívili deti 2. triedy miestnu ľudovú knižnicu v našej obci.

V našej materskej škole sa snažíme v rámci výchovno-vzdelávacej činnosti o to, aby deti získali pozitívny vzťah k čítaniu a ku knihám ako takým. Nielen v marci, ktorý je mesiacom knihy, si deti nosili svoje obľúbené knihy, z ktorých im pani učiteľky čítali. Neboli to len rozprávkové knihy, ale často aj detské encyklopédie, ktoré si deti radi prezerali.

Aby sme u detí rozvíjali pozitívny vzťah ku knihám, motivujeme ich aj tým spôsobom, že každý rok navštevujeme miestnu ľudovú knižnicu.

Zároveň deti navštívili aj obecné múzeum, kde aktuálne prebieha výstava veľkonočných kraslíc a ručných prác s veľkonočnou tématikou.

• Malí huncúti

•                        V Piatok 25.03.2022 nás navštívili Malí huncúti, predstavenie sa deťom veľmi páčilo.

• Lyžiarsky kurz

•             V týždni od 21.02. do 25.02. 2022 sa naši predškoláci  zúčastnili lyžiarskeho kurzu v Jasenskej doline. Bolo to pre nich niečo nové a veľa sa naučili vďaka šikovným inštruktorom z lyžiarskej školy Fatraski.

• Sférické kino v MŠ

•                        Deti z našej materskej školy mali nevšedný zážitok z návštevy  sférického kina. Ide o najnovšiu zábavno – vzdelávaciu cestu za poznaním. Deti sa ocitli v zázračnom priestore, v ktorom poodhalili tajomstvá vesmíru a ríše zvierat. Premietanie vo sférickom kine slúži ako pútavý doplnok na spestrenie  výchovno – vzdelávacieho procesu v MŠ.