• Výstava hydiny a drobného vtáctva

•          Dňa 1.10 .2021 sa v našej obci konala výstava domácej hydiny a drobného vtáctva. Bolo pekné počasie, tak sme sa s deťmi boli na tejto výstave pozrieť. Deťom sa veľmi páčilo a dokonca si niektoré sliepočky aj pohladkali. Najviac sa nám páčili holuby , vtáčiky a húsky s kačkami ktoré, plávali na vode.

• Brigáda v MŠ

•

Dňa 15. 09. 2021 sme zorganizovali v našej MŠ brigádu, kde sme pozvali na pomoc záhradkárov pôsobiacich v našej obci. Dali nám v škôlke do poriadku stromy, opílili ich a vyhrabali čo bolo treba.

• Dopravná výchova

•       Dňa 14.09. 2021 sa deti z MŠ 2. a 3. triedy zúčastnili dopravnej výchovy v areáli základnej školy. Deti získali prehľad o tom, aké možné nebezpečenstvo na nich číha v cestnej doprave, ako sa mu vyvarovať. Prakticky si vyskúšali zásady bezpečného správania v cestnej premávke.

• Výhra je naša

• Dňa 8.9.2021 sme si boli v OD Tesco v Prievidzi prevziať výhru nášho projektu " Zelená škola - Bezpečné pieskovisko pre deti".

Veľmi sa tešíme, že sa tento projekt  podaril vyhrať práve nám.

Ešte raz sa chceme poďakovať všetkým hlasujúcim za našu MŠ.

O dokončení pieskoviska  v našej materskej škole Vás budeme informovať.

• Opäť v škôlke

• Mesiac september je tu zas, čo to znamená pre nás? Kamaráti, súrodenci, rodičia a kvety ... opäť je škôlka plná detí.

• VITAJTE V MŠ

•

Detstvo je krátky čas, a preto nám záleží na kvalite každého prežitého dňa.

Našou každodennou snahou je, aby sme vytvárali podmienky pre úspešné vzdelávanie

a citlivú výchovu našich zverených detičiek.

Zamestnanci  MŠ

• Letné tvorivé dielne

•                    Vo štvrtok 24. 06. 2021 sme v škôlke pripravili Letné tvorivé dielne. Deti si mohli vyrábať rôzne ozdoby, papierové košíčky, alebo  náramky. Hravé popoludnie sa nám vydarilo, všetkým sa veľmi páčilo.

• Guľko Bombuľko

•     Dňa 16.06.2021 navštívilo našu MŠ divadlo NAtraKY s divadelným predstavením Guľko Bombuľko. Deťom sa veľmi páčilo, pretože tiež boli súčasťou hry. Naučili nás ,čo je v živote dôležité a že si treba pomáhať.

• Spartan - Behaj - Skáč - Lez - šplhaj - Ušpiň sa

•           V pondelok 14.06. sa v našej škôlke za pomoci rodičov p. Hausner a p. Brezováka uskutočnil športový deň  Spartan.

Fyzická aktivita  je nevyhnutná pre to, aby deti mali pod kontrolou svoju váhu, vytvorili si zdravú svalovú štruktúru, podporili prirodzený rast kostí, svalov, kĺbov. To najdôležitejšie na našich pretekoch bola hra,  zábava a kamarátstvo.

• SPARTAN

• PREKÁŽKOVÉ PRETEKY

Kedy: 14. 06. 2021 dopoludnia

Kde: areál MŠ

Čo deti potrebujú:

• športové oblečenie
            • dobrú náladu.

Sparťania nie sú slaboši. Sú  odvážní, húževnatí, vášniví. Sparťania prekonávajú prekážky.

• Športová olympiáda

•                      Cieľom športovej olympiády detí je rozvíjať ich pohybové schopnosti, rýchlosť a vytrvalosť.

Deti našej MŠ vo štvrtok 3.6. prežili vzrušujúce dopoludnie plné športových súťaží a hier, okúsili radosť z pohybu a športového zápolenia.

Vyvrcholením športovej olympiády bolo ocenenie všetkých súťažiacich, ktorí dostali darček a medaily, o čom svedčili rozžiarené detské očká a usmiate tváričky .

• Divadlo

•              2.6.02021 k nám zavítalo divadelné a hudobné vystúpenie pod názvom Mama, oco a ja. Svojou návštevou nám spríjemnilo obdobie osláv Dňa detí a ktoré všetky deti očakávali so zatajeným dychom a zvedavosťou v očiach. Vystúpenie bolo plné piesní, deti sa zoznámili hravou formou  s rôznymi hudobno – pohybovými prvkami. Veríme, že to v nich zanechalo radostný umelecký zážitok.

• DEŇ DETÍ V MATERSKEJ ŠKOLE

• V utorok 1.6.2021 čakal deti hneď pri príchode do materskej školy vyzdobený školský dvor. Do škôlky prichádzali princezné, víly, zvieratká, slniečko, Spider -mani, Batmani a ine rozprávkové postavičky . Dobre sa vyšantili, zasúťažili si a zahrali sa. Všetkým sa páčilo a nakoniec dostali darček a sladkú odmenu.

• DEŇ DETÍ V MŠ

• Pre deti sme pripravili:

1.6. 2021     KARNEVAL

2.6.2021      MAMA, OCO A JA – BÁBKOVÉ DIVADLO