• Ľudské telo

• Témou týchto týždňov je ľudské telo. Preto, aby si deti priblížili túto tému a bola pre ne zaujímavá, si pani učiteľka pripravila krátke predstavenie, kde deťom vysvetlila, kedy chodíme k pani doktorke, ukázala deťom ako si vedia nahmatať pulz a ukázala im ako to u tej pani doktorky chodí. Na záver si deti mohli vyskúšať stať sa lekármi.

• Martin prichádza na bielom koni

• Svätý Martin prichádza na bielom koni. Najskôr si deti vypočuli legendu o svätom Martinovi. Následne si zatancovali s pani učiteľkou tanec,aby ho privolali.

Tanec si môžete pozrieť nižšie v príspevku.

• Dravce v našej materskej škole

• Všetky rastliny a živočíchy žijúce v lese tvoria spoločenstvo lesa. Do spoločenstva lesa patria aj lesné vtáky.

V lese žijú rôzne druhy vtákov. My sme si dnes priblížili život dravých vtákov. Počas pobytu vonku nás navštívil pán chovateľ týchto vtákov a spravil nám o nich prednášku. Deti sa dozvedeli, že typickým znakom dravých vtákov je hákovitý zobák a silné pazúry, ktoré používajú na lov. Pri love im pomáha vynikajúci zrak. Živia sa menšími a drobnými živočíchmi. Deti ale aj pani učiteľky mali možnosť zblízka si prezrieť sovy a iné dravce, ktoré držali na rukách. Prednáška bola veľmi zaujímavá. Mali sme možnosť vidieť, ako sa tieto živočíchy živia a mali sme možnosť ich aj spoločne "nakŕmiť".

Ďakujeme!

• Strašidlá nás dnes navštívili

• Deti sa strašidiel nezľakli, skôr naopak, aj oni sa na ne premenili. Dnes sme mohli v našej materskej škole pozovať čarodejnice, netopiere, pavúky a iné príšerky, ktoré si dnes zatancovali, zahrali zopár strašidelných hier a na záver vyhnali všetky stašidlá z našej materskej školy.

Sľúbili nám, že o rok sa opäť vrátia a s deťmi si znovu radi zatancujú.

Veríme, že sa dnešná akcia páčila všetkým deťom a rovnako aj rodičom.

• Strašidlá už prichádzajú...

• Zajtra sa naša materská škola premení na miesto, kde nájdeme veľa strašidiel. K tomu aby sa naše "strašidlá" cítili príjemne, treba prispôsobiť aj naše triedy, preto sa dnes do našej materskej školy nasťahovali aj strašidlá, pavúky a netopiere.

Veríme, že deti sa veľmi nezľaknú a budú sa cítiť príjemne a akciu si užijú.

• Tvorivé dielne-jeseň

• Ani sme sa nenazdali a už prišla jeseň. Jeseň je ročným obdobím, ktoré si môžete vychutnať všetkými zmyslami. Pestrá paleta prírodnín preverí šikovnosť nejedných rúk.

Rodičia spolu s ich deťmi si dnes v našej materskej škole preverili šikovnosť ich rúk.

Vytvorili krásne tekvice a rôzne jesenné ozdoby.

• Hudobno-zábavný interaktívny program

• Včerajšie dopoludnie sa nieslo v rytme piesní a hádaniek. Deti sa vďaka hudobno-zábavnému a hlavne interaktívnemu programu naučili niečo nové o mesiacoch v roku, dňoch v týždni a predovšetkým o ročnom období- jeseň.

Spievali rôzne piesne, hádali hádanky a na záver si aj zatancovali. Veríme, že sa im takéto hudobné dopoludnie páčilo a že sa aj niečo nové naučili.

• Výstava hydiny

• Piatkový pobyt vonku sme si spríjemnili vychádzkou na výstavu hydiny, ktorá sa koná v našej obci. Deti mohli vidieť husi, zajace, sliepky a iné zvieratá.

Veríme, že sa deťom takáto prechádzka páčila.

• Jesenné tvorivé dielne

• Milí rodičia,

pozývame Vás na jesenné tvorivé dielne, ktoré sa uskutočnia v stredu 18.10.2023 od 14:30 hod. do 16:00 hod. v priestoroch našej materskej školy.

Tešíme sa na Vašu účasť!

• Plavecký výcvik

• Plávanie patrí medzi športy, ktoré najviac a najefektívnejšie rozvíjajú základné funkcie ľudského organizmu. Aj preto je pre deti veľmi prínosný plavecký kurz už v materskej škole. Tento rok sme kurz v dopoludňajších hodinách od 25.9. do 29.9. 2023. Deti sa hravou formou zoznamovali s vodným prostredím, s technikou plávania, s bezpečnosťou počas pohybu v bazéne. Vplyvom vzduchu, vody, tepla či chladu si deti otužovali svoje zdravie.

Plavecký výcvik mal úspech, naše deti z neho mali radosť a dúfame, že naň budú dlho v dobrom spomínať.

• Ahoj september!

• Po prázdninách sme Vás dnes, v prvý deň nástupu do škôlky, privítali takouto výzdobou.

Svoje deti môžete pri výzdobe odfotiť a spraviť im krásnu spomienku na tento deň.